Cookie Consent by Free Privacy Policy website Zbraně - OffRoad Action

Zbraně

Uzi 9 x 19mm, původem z Izraele. První prototyp byl vyvinut na konci 40. let. Jeho konstruktérem byl izraelský důstojník Uziel Gal, po němž se samopal jmenuje. Je to krátká bojová plně automatická zbraň, která byla hojně využívána speciálními ozbrojenými jednotkami i policejními týmy po celém světě. Dodnes se vyrábí v Izraeli, používá ho izraelská armáda. Střelba z této zbraně je velmi zábavná, rychlá, má snadné ovládání a nemá žádný zpětný ráz.

Odstřelovací puška .308 je známá svou přesnou střelou, využívána je jako první volba u armády a dalších bezpečnostních složek téměř sto let. Jeho smrtelná přesnost na dlouhé vzdálenosti dává tomuto tichému zabijákovi taktickou výhodu nad nepřítelem.

.357 Magnum, slavný revolver z nerezové oceli s 4 inchovou hlavní. Je spolehlivá, jednoduše ovladatelná palná zbraň. Ve své době byl považován za nejvýkonnější zbraň na světě a proto byl využíván i FBI. Díky svým schopnostem je považován doteď jako dobrý nástroj pro sebeobranu a lov. Má však velký zdvih a zpětný ráz.

Glock G17 9mm je jednou z nejznámějších pistolí na světě. Pro svou spolehlivost je velmi oblíbenou zbraní, hojně ji využívá celá řada bezpečnostních orgánů a ozbrojených sil na celém světě. Většina speciálních jednotek cvičí na GLOCK, i když používají jiné pistole. Tato zbraň je lehká, má jednoduché ovládání a krátký zpětný ráz a vysokou životnost. Oproti Magnumu, je tato pistole lehká na nošení díky svému plastovému, polymerovému rámu, kvůli tomu byly lehčí než ostatní pistole 80.let.  

Brokovnice Pump Action je dlouhá, sportovní, vojenská ruční palná zbraň, která se proslavila ve filmu Terminátor. Jedná se o ničící zbraň v krátké vzdálenosti. Má jednoduchý vzhled, který ji umožňuje využít různé náboje z různými projektily. Je velmi oblíbená u armád, jelikož není citlivá na prach a špínu, je tedy velmi spolehlivý nástroj v rukách armády. Hlasitost výstřelu a zpětný ráz je velmi silný. 

M4 je standardní útočná puška v ráži 5,56 × 45 mm NATO, kterou po mnoho let využívá americká armáda. Jedná se o vylepšenou a zkrácenou verzi útočné pušky M16, s níž má 80 % shodných dílů. M4 je pro americké ozbrojené síly vyráběna výhradně firmou Colt. Tato zbraň byla použita například v průběhu vietnamské války, ve válce v Perském zálivu a v Afghánistánu. M4 je používána policejními zásahovými jednotkami hlavně v USA.

AK-47 neboli Kalašnikovův automat vzor 1947, známý pod zkratkou AK-47 nebo zjednodušeně jako kalašnikov nebo kalach v ráži 7,62 x 39mm, hmotnost 3,7kg, kadence 600ran/minutu, je nejpoužívanější a jedna z nejznámějších útočných pušek světa. I po šedesáti letech jsou tento model a jeho varianty stále široce používanými a nejpopulárnějšími útočnými puškami na světě. Zbraň si drží spolehlivost za náročných podmínek, je dostupná prakticky v každé geografické oblasti a její obsluha je snadná.

 

Copyright © Offroad Action s.r.o., webdesign Digital One. All rights reserved.