Cookie Consent by Free Privacy Policy website Areál Offroad Action - OffRoad Action

Areál Offroad Action

Náš areál se nachází zhruba 30 km severo-východně od Prahy. Prozkoumejte s námi na 200 hektarů členitého terénu a zažijte jedinečnou offroadovou zábavu.

Náš areál se nachází na jedné z největších post Sovětských vojenských základen tehdejšího Československa.

Historie milovického vojenského prostoru

První zmínka o milovickém vojenském prostoru se datuje před více než 110 lety. Od té doby působilo v areálu několik různých armád a měnila se pouze velikost a jméno. V roce 1904 byl areál využíván Rakouskou armádou, která jej využívala pro polní cvičení a jako střelnice. Během První světové války by l v oblasti mezi Milovicemi a Benáteckou Vruticí zřízen zajatecký tábor.

V období mezi světovými válkami využívala oblast Československá armáda k cvičení artilérií. V tomto období byla v Milovicích vybudována železnice a letiště Boží Dar.

V roce 1939 obsadila území německá armáda, která jej rozšířila a přestavěla. Vybudovali 4 střelnice, množství úkrytů, zázemí a nouzové agregáty. Proběhlo zde nespočet testů zbraní a munice. Do roku 1968 využívala toto území Československá armáda.

V období 1945 – 1968 se zde znovu usídlila Československá armáda. V roce 1950 z rozhodnutí vlády byl založen vojenský tábor Vojenský Újezd Mladá, který bylo postupně zvětšován.

V roce 1968 nahradila Sovětská armáda Československou. Z oblasti se stalo zázemí tzv. Centrální armádní skupinu, která toto území využívala jako svou základnu. Oblast tvořili apartmány, nemocnice, školy, obchody nebo kulturní zázemí. Každý den byl vypravován vlak do Moskvy, vycházely noviny a vysílalo odtud rádio.

V roce 1991 Sovětská armáda prostor opustila, později téhož roku Československá vláda rozhodla o zrušení útvaru Mladá.

Copyright © Offroad Action s.r.o., webdesign Digital One. All rights reserved.